New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq

Saldırıya Uğrayan Doktor’a Bakanlıktan Açıklama

Ana SayfaSon Dakika Memur HaberleriSaldırıya Uğrayan Doktor’a Bakanlıktan Açıklama
28
Eyl
Saldırıya Uğrayan Doktor’a Bakanlıktan Açıklama

Hastanelerde doktorların görmüş olduğu şiddet bitmek bilmiyor. Bakanlık tarafından doktorların gördüğü şiddetlerle ilgili alınan önlemler her seferinde yetersiz olmakla beraber saldıraya uğrayan doktorların yapacak çokta bir şeyi kalmıyor. Geçtiğimiz yıllarda yine saldırıya uğrayan doktorlardan Üroloji uzmanı Op. Dr. Serkan Yarimoğlu  saldırı sonrasından bıçakla ağır yaralanmış ve konu gündeme bomba gibi düşmüştü. Ülkemizde bu gibi konularda adaletin hızlı tecelli etmesi gerekmesine rağmen kimi zaman aylarca beklemek zorunda kalınabiliyor.  Özellikle büyük şehirdeki hastanelerde hasta sayısının fazla olmasından dolayı saldırıya uğrayan hasta sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Bakanlık konuyla ilgilendiğini belirtsede ülkemizde bu tarz vakalar yaşanmaya devam edecek gibi görünüyor.

28 Eylül tarihinde Iğdır Devlet Hastanesinin görevlilerinden olan Üroloji uzmanı Op. Dr. Serkan Yarimoğlu bir hasta tarafından bıçaklı saldırıya uğraşmıştır. Bu konu ile ilgili Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu basın açıklaması;

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

28 Eylül 2017 tarihinde (bugün), Iğdır Devlet Hastanesinde görevli Üroloji Uzmanı Op. Dr. Serkan Yarimoğlu bir hasta tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştır.

Göğüs ve batın bölgesinden yaralanan hekimimize kalp damar cerrahi ve genel cerrahi uzmanlarımız derhal müdahale etmiştir.

Yapılacak ameliyat sonrası olası ihtiyaç durumuna binaen hava ambulansımız hazır bekletilmektedir. Yine tedbiren Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesi KVC Yoğun Bakım Ünitesinde gerekli hazırlıklar yapılmıştır.

Menfur saldırıyı gerçekleştiren şahıs yakalanmış ve adli işlemler başlatılmıştır.

Sayın Bakanımız Ahmet Demircan saldırıya uğrayan hekimimizin sağlık durumunu ve olayı bizzat takip etmektedir.

Bu çirkin saldırıyı kınıyor; saldırıya uğrayan hekimimize acil şifalar diliyoruz.

Bilgilerinize saygı ile sunulur.


Yorum Yap

Yorum Yap