New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq

Memurlara Lojman Evlerini Satın Alma Olanağı

Ana SayfaSon Dakika Memur HaberleriMemurlara Lojman Evlerini Satın Alma Olanağı
28
Eyl
Memurlara Lojman Evlerini Satın Alma Olanağı

Memurlara sağlanan en büyük avantajlardan biride lojman evlerinde kalmak oluyordu. Özellikle uzak illerde görev yapmakta olan kişiler için memur lojmanlarında kalarak bir süre bu şekilde görevine devam etmek, yine tatil günlerinde memur lojmanlarını ücretsiz olarak kullanmak gibi durumlar memurlara sağlanmış olan büyük kolaylıklardı. Fakat memur lojmanları çoğu şehirde kullanılmamakla birlikte devlet artık bu lojman evlerini memurlara satın alma şansını tanıyacak. Yeni yapılan düzenlemeyle devlet memur lojman evlerini değerlendirmek üzere memurlara satın alma şansı vereceğini açıkladı. Bu sayede kirada oturan memurlar ev sahibi olurken devlette kısa sürede ödenek sağlamış olacak. Hem vatandaş kazanacak hem de devletin kasasına bu vesileyle para girmiş olacak.

Günümüzün imkan ve şartlarında memurlara lojman evlerini satın alma konusunda yeni düzenlemelerin ortaya çıkması konut sorunu yaşayan memurlarımıza gün ışığı olarak görülmektedir. Zaten geleceğe yatırım açısından da ev sahibi olmak isteyen insanlar için bulunmaz fırsat ortaya koyulmaktadır. Çevre düzenlenmesi ve kentsel dönüşüm açısından da birçok binanın yeniden yapılması ve modern çevreye ayak uydurmak açısından da kenarda ortada kalmış birçok binanın yeniden sahiplendirilmesi oldukça kazançlı olacağına memurların ve vatandaşların ev sahibi olma olanağı daha da artacaktır.

Giderlerin fazla olması birçok memur adayını zorlasa da, bulunduğu yerde rahat etmesi açısından da gelişmeler göstermektedir. Ev sahibi olmak zaten geleceğin en büyük yatırımı olarak bilinmektedir. Çünkü birikimin en iyi değerlendirilmesi olarak bilinen konut yapıları biraz olsun ev masraflarının azalmasına ve kendine ait rahat hayatı yaşamak arzusu insanların hedefinde bulunmaktadır.

Lojman Evlerini Topluma Kazandırmak

Şu an için kurulda olan bu fikir çok iyi bir adım atılarak çevreye ve bütçeye destek sağlayacaktır. Eski zamanlarda yapılmış bu evler yeni tasarım evler sayesinde kullanım alanlarının dışında ya da tam merkezde bulunduğu için kullanılabilirlik açısından doğru konumda bulunmamaktadır. Bunların satılması hem çevreye yeni bir düzen hem de ev sahibi olmak isteyen memur ve vatandaşlarımıza yaşama hakkı sunan proje her açıdan yenilik katmaktadır. Her ne kadar yeni evler talep görülse de mütevazi olan bu evler de yaşamak isteyen olacaktır. Çevresi bahçesi aslında bu fikir ile yapılan yeni tasarım evlerde yaşayan insanlar bu evlerde kira derdi olmadan yaşamanın rahatlığını göz ardı etmeyecektir.

Yeniden Kazandırılan Yapılar

Belli şartlar ve durumlar dahilinde merkezde veya çevresinde bulunan lojmanların çevreye kazandırılması her açıdan olumlu olacaktır. Eski tarz söylemi her ne kadar yersiz bir kavram olsa da bu lojmanlar sayesinde yeni yapılacak olan yapıların alt yapısı olacaktır. Merkezde bulunan boş duran lojmanların kullanılmaması ve gittikçe yıpranmaya yüz tutmak üzere olması çevre düzenini bozmaktadır. Bu sayede eski yapılara yeniden hayat verilmesi ve bulunduğu konumda yaşanmışlığı ve göze hitap etmesi sebebiyle lojmanların yeni binalardan bir farkı kalmaması ev sahibi olanlarında sayısının artmasını sağlayacaktır.  Yeni yapılacak lojmanlarında konum gereği olması gereken yerde   bulunması doğru olacaktır. Çevreye yenilik katacak bu proje aslında çok güzel olumlamalara fırsat olacaktır.


Related Posts
Yorum Yap

Yorum Yap