New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq

Çocuk Gelişimcisi Maaşları

Ana SayfaMemur MaaşlarıÇocuk Gelişimcisi Maaşları
03
Eki
Çocuk Gelişimcisi Maaşları

Son yıllarda en çok tercih edilen meslekler arasında Çocuk Gelişimi Uzmanlığı yer almaktadır. Çocuk gelişimcisi maaşları çalışmış olacağınız kuruma göre değişiklik göstermektedir. En eğlenceli meslekler arasında yer alan çocuk gelişimi bölümü iş imkanları hangi alanlarda hizmet verdikleri ve maaşları ile ilgili aklınıza takılan bir çok konuda bilgi alabilmeniz mümkündür. Çocuk Gelişimcisi Maaşları 2018 ve 2019 yılında her yıl olduğu gibi artmaktadır. Ortalama maaşları yazımız içerisinde bulabileceğiniz gibi kesin olarak maaş hesaplamaları ile ilgili detaylı bilgiyi resmi kurumlardan sağlayabilirsiniz. Bu konuda iki farklı maaş hesabı bulunmaktadır. Özel sektörde hizmet veren Çocuk Gelişimcisi Maaşları ile devlete bağlı kurumlarda en düşük maaş 2000 TL seviyelerinde olurken 15 seneyi aşmış olan çocuk gelişimcisi maaşı 3500 TL seviyelerinde değişmektedir.

İş bulma imkanı bakımından en çok tercih edilen meslek gurubu arasında yer alan çocuk gelişimcisi, son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Hem devlet kurumlarında çalışma imkanı bulma fırsatı sunan bu meslek hem de özel sektörde çalışma imkanı sunmaktadır. Özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çatısı altında 4 yıllık çocuk gelişimi mezunları, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çocuk Esirgeme Kurumlarında görev almaktadırlar. Bunun yanı sıra bu kişiler Halk Eğitim Merkezinde, Sağlık Bakanlığının Rehberlik ve Araştırma Kurumlarında açık olan alanlarda göreve başlamaktadırlar. Peki, çocuk Gelişimcisi unvanıyla memur olmak için hangi şartları yerine getirmek gerekiyor? KPSS’den 77+ puan almaları önemli olup, 2015 verilerine göre en düşük puan 77 olarak belirlenmiştir.

Çocuk Gelişimcisi Ne İş Yapar Ve Nasıl Çocuk Gelişimcisi Olunur?

2 yıllık ön lisans eğitiminin yanında 4 yıllık üniversite eğitimi çocuk gelişimcisi unvanı ile kamu ve özel sektörde çalışmak mümkündür. Bu yeterliliklerin dışında Lise, ön lisans ve lisans düzeylerinde çocuk gelişimi bölümü eğitimleri de verilmektedir. Ancak son yıllarda KPSS’yi düşünen adaylar bu konuda oldukça titiz ve dikkatli şekilde sınavlara hazırlanarak tercihlerini bu yönde yapmaktadırlar. Çocuk gelişimcisi günümüzde en çok talep gören meslek gurupları arasında yerini almıştır. Çocuk gelişimi konusunda eğitim alan bu kişiler çocuk gelişimcisi olmak için birçok eğitimden geçmektedir. Çocukların yaş gurubuna göre farklı eğitim düzeyleri vardır ve bunları planlayarak çocukların gelişimine yardımcı olmaktadır.

2019 Çocuk Gelişimcisi Maaş Zam Oranları Nedir?

Kamudaki çocuk gelişimcisi maaşları 2019 tarihiyle birlikte zamlarla birlikte rakamlar belirlenmiştir. Bekar çocuk gelişimcisi 3350 TL ile 3460 TL arasında maaş almaktadır. Çalışma saatleri oldukça geniş olup, devlet kurumlarında görev olan çalışanlar işini severek yapmaktadır. Çocuk gelişimcisi maaşlarına yönelik net rakamları içermekte olup, çeşitli özelliklere göre bu rakamlar artış gösterebilmektedir. Günümüzde birçok kişi çocuk gelişimi ile ilgili bölümlerde okuyarak devlet kurumlarının ilgili bölümlerine atanmayı beklemektedir. Her yıl maaşlar üzerinden enflasyon oranları ile birlikte zam yapılmaktadır.

 


Related Posts
Yorum Yap

Yorum Yap