New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq

Kamuda Programcı ve Çözümleyici Maaşları

Ana SayfaMemur MaaşlarıKamuda Programcı ve Çözümleyici Maaşları
02
Eki
Kamuda Programcı ve Çözümleyici Maaşları

Teknik hizmetler sınıfı alanında Bakanlar Kurulu Kararı ile alınan zam toplu sözleşme ve tazminat hükümlerine göre ödenen kamuda programcı ve çözümleyici maaşları eğitim durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Programcı ve çözümleyici unvanına sahip olan kişilerin devlet dairelerinde teknik lisans mezunu olanların maaş bilgilerine yer verilmektedir. Teknik lisansiyer olmayanların maaş bilgileri ise detaylı bir şekilde sağlanamamakta eğitimlerine göre programcı ve çözümleyici net maaşları derece, kademe, hizmet yılı, mühendis, mimar, şehir plancısı gibi hizmet alanlarına göre değişmektedir. Kamudan programcı ve çözümleyici maaşları hakkında bilgi alabilmek için yazımızın detayını okuyabilirsiniz. Geçtiğimiz yılın maaş hesaplamalarında ek olarak enflasyon zammı bu yıl ilk döneminde maaşlarınıza eklenecektir.

2013 ile 2015 yıllarında imzalanan toplu sözleşmelerde tazminat ve zamların nasıl olacağı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenmişti. Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamında programcı ve çözümleyicilerin aylık net maaşlarının miktarı Temmuz ayı itibari ile şekillendi ve son halini aldı. Maaş oranları mezuniyet durumlarına ve sorumluluğa göre küçük farklar oluşturabilmektedir. Teknik Lisansiyer olarak kabul edilen Programcı veya Çözümleyici kadrosunda yer alması halinde aylık net maaş miktarı ile ilgili son detaylar şekillendi. Buna bağlı olarak 2019 ocak sonrası programcı unvanlı memur maaşlarının 3764 TL den başlayacağı ve çözümleyici unvanlı memur maaşlarının da 3925 TL’ye kadar çıkabileceği açıklandı. Eğitimlerine göre Programcı ve Çözümleyici net maaşı hesaplanırken, derece kademeleri, hizmet yılları ve görevine göre değişkenlik göstermektedir.

Programcı Ve Çözümleyici Kadrosunda Görev Yapan Memur Maaşları

Jeolog, astronom, hidrolog, matematikçi, teknik öğretmen istatistikçi, hidrojeolog, fizikçi, jeomorfolog, jeofizikçi, kimyager, arkeolog, tütün eksperi gibi alanlarda çalışanlar derece kıdeme ve yıla göre maaş almaktadır. Ortalama bir memur 3764 TL ile 3965 TL arası değişkenlik göstermektedir. Günümüzde birçok kişi memur olmak istiyor ve memur maaşı ile rahat bir yaşam sürmek istiyor. Programcı ve Çözümleyici kadrosunda görev yapan memurlarının maaş oranları Temmuz itibari ile belirlenmişti. Bu rakamların belirlenmesinde Bakanlar Kurulu Kararı alınmış ve son rakamlar ortaya çıkmıştır. Teknik lisans mezunu olmamalarına ya da olmalarına ve teknik lisans mezunu oldukları bölümler analiz edilerek zam ve tazminatların miktarı farklılık göstermektedir. Programcı ve Çözümleyici unvanlı memurluklar eşdeğer kadrolar baz alınarak verilmektedir.

Programcı Ve Çözümleyici Memur Maaşları Neye Göre Belirleniyor?

Son yıllarda birçok kişi memur kadrosunda yer almak için çeşitli çalışmalar ve uğraşlar vermektedir. Özellikle ilgili bölümlerden mezun olan kişiler programcı ve çözümleyici kadrolarda yer alarak hizmete başlamak istemektedir. Bu kadroda yer alan memur maaşları diğer memur maaşları ile karşılılaştırıldığında daha yüksek oranlara sahip olduğunu görmekteyiz. Ortalama bir programcı ve çözümleyici memur maaşı 3764 TL ile 3 925 TL arası değişkenlik göstermektedir. Teknik lisans mezunu olmamalarına ya da olmalarına, mezunu oldukları bölümler analiz edilerek maaş oranları belirlenmektedir.


Related Posts
Yorum Yap

Yorum Yap