New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq

Milli Eğitim Bakanlığı Memur Maaşları

Ana SayfaMemur MaaşlarıMilli Eğitim Bakanlığı Memur Maaşları
28
Eyl
Milli Eğitim Bakanlığı Memur Maaşları

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir memur hizmetli olarak görev yapıyorsa ve 8/2 dereceden bekar ise 2800 tl maaş almaktadır. Ocak ayında yüzde 11 lik maaş zammıyla birlikte 3100 TL alacakken, düz memurlar 3050 TL den maaş zammıyla birlikte 2019 ocaktan itibaren 3400 TL alacaklar Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) lar ise 3120 TL olan maaşlarına 337 TL zam alarak 3457 TL ocak ayında alacakları yeni maaşları olacak. Yine Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak görev yapan memurlar arasında görevine göre maaş oranları 4,600 TL ye kadar yükselebilen memurlar bulunmaktadır. Devlet memurlara enflasyon farkıyla birlikte yüzde 11 oranında zam yaptığınızda tüm maaşlarda yüzde 11 lik oran artışı gerçekleşecektir. Bu oran Ocak ayının ilk maaşına yansıyacak olup genellikle ayın 15 inde tüm memurlar maaşlarını zamlı olarak alırlar.

Türkiye’de özel ya da devlet kurumlarında çalışanların alacağı zam oranlarını enflasyon belirliyor ve bu zam oranlarına göre alınacak olan maaş oranları da ortaya çıkıyor. Devlet memuruna enflasyonun altında zam vermeme prensibiyle ciddi çalışmalar ve görüşmeler yaparak en ideal zam oranlarını belirlemektedir. Buna bağlı olarak devlet ve yetkili memur sendikası arasında her sıkı görüşmeler yapılıyor. Bu görüşmelerin sonucu her zaman bir şekilde tatlıya bağlansa da zaman zaman çeşitli sorunlar çıkabiliyor. Memurlara verilecek olan zamlarından hariç enflasyon farkı da ödeniyor. Temmuzda 3 milyon memur maaşına yüzde 4 zam yapılmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığında Görev Almak Zor Mu?

Günümüzde birçok kişi milli eğitim bakanlığında görev ve atama alabilmek için sırasını bekliyor. Milli eğitim bakanlığının maaş oranları kimi kesim beğenilmese de alınan ücretin cezp edici olması nedeni ile gençler milli eğitim bakanlığında görev almak için birçok yarışın ve uğraşın içine girmektedir. Tüm çaba ve uğraşlar neticesinde milli eğitim bakanlığında görev alan çalışanların ilk işe giriş maaşları 2590 TL’den başlayarak arttığını biliyoruz. Bu nedenle eğitim durumu, kıdem ve bekar – evlilik durumu da maaş oranlarının artmasında oldukça etkilidir.

Memur Maaş Oranları Neye Göre Belirleniyor?

Milli eğitim bakanlığına bağlı memur çalışanlarının almış oldukları zam oranları sonrasında güncel en düşük milli eğitim bakanlığı memur maaşının 2890 TL olduğunu biliyoruz. Bu rakam memurun kıdemi, eğitimi ve çeşitli kriterlere göre değiştiğini biliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), taşra teşkilatlanmasının kamu kurumlarından biridir. 2019 yılı yeni başlayan memur maaşlarının Milli Eğitim Bakanlığı’nda son zam oranlarından sonra maaşlar 2890 TL’dir. Maaş dışında herhangi bir ödeme kalemi yoktur ve zaman zaman sınav görevlisi olarak ek gelirler kazanarak gelirini artırmaktadır. Her yıl yapılan görüşmeler ve enflasyon oranlarına göre belirlenen bu oranlar sonrasında maaşlarda düzenlemeler yapılmaktadır. 2018 Temmuz düzenlemesi sonrasında Milli eğitim bakanlığında göre başlayan yeni bir memur şu anda 2890 TL alırken, kıdem ve eğitimi durumuna göre bu maaş oranları 4000’lere kadar çıkabiliyor.

 

 


Related Posts
Yorum Yap

Yorum Yap