New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
Farooq

TEİAŞ Memur Maaşları

Ana SayfaMemur MaaşlarıTEİAŞ Memur Maaşları
30
Eyl
TEİAŞ Memur Maaşları

Türkiye Elektrik İletim A.Ş ülkemizde önemli yeri olan kurumların başında gelmektedir. Ülkemizde elektrik enerjisini hanelere kadar sunulmasında görevli olan Türkiye Elektrik İletim A.Ş memur maaşları da yine merak konusu oluyor. Elektriğin istikrarlı bir şekilde iletilmesini sağlayan Türkiye Elektrik İletim A.Ş da memur maaşları konusunda da en farklı ve çeşitli olan kurum Türkiye Elektrik İletim A.Ş olarak bilinmektedir. Sırasıyla geçtiğimiz yıl sonuna kadar Mühendis (Vardialı) 5,307 TL, Mühendis 5,140 TL Biyolog 4,503 TL, Memur 3,953 TL olarak maaşlarını almaktaydı. Ancak bu yıl ocak 2019 zammıyla birlikte sırasıyla Mühendis (Vardialı) 5,847 TL, Mühendis 5,680 TL Biyolog 4,963 TL, Memur 4,503 TL olarak maaşlarını zamlı olarak alacaklar.

TEAİŞ 399 sayılı kanuna tâbi olan Kamu İktisadi Teşebbüsü kurumlar arasında yer almaktadır. Bu kuruma atanan memurlar sözleşmeli ve kadrolu memurdan olarak çalışmaktadır. Her iki çalışanda da her hangi bir ücret farkı yoktur. Yapılan açıklamalar ve son zamlardan sonra TEİAŞ memur maaşları 2018 Temmuzda 3800 TL civarı olmuştur. En düşük TEİAŞ memur maaşı 4,503 TL olurken, TEİAŞ memur maaşları 5800 TL’ye kadar çıkmaktadır. Günümüzde birçok kişi memur olabilmek için çeşitli uğraş ve çabaların içine girmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri kuşku yok ki, maaş oranlarının yüksek olması ve güvenilir olmasıdır. Bu nedenle TEİAŞ memur olmak isteyenler gerekli yeterlilik şartlarını doldurmak şartı ile kadrolu ya da sözleşmeli olarak çalışmaya başlamaktadır.

Teiaş Mühendisi 2019 Yılı Maaş Oranı Nedir?

Teiaş sözleşmeli personeline ek ödemeleri dahil olmak üzere 2019 yılında TEİAŞ memur maaşları; 2019 temmuz itibariyle 3803 TL, TEİAŞ tekniker maaşları; 2019 ocak itibariyle 4,503 TL, TEİAŞ mühendis maaşları 5,680 TL olmuştur. Günümüzde birçok kişi devlet güvencesi altında çalışmak istiyor. Bunun birçok haklı yanı mevcut olup, en önemli nedenlerinden ve faktörlerinden biri kuşku yok ki, alınan ücretlerin yüksek olması olarak gösterilebilir. Günümüz şartları göz önüne getirildiğinde alınan ücretlerin hiç de düşük olduğu söylenemez. Bu nedenle TEİAŞ mühendis maaşları oranlarını duyan birçok kişi bu konuda önemli adımlar atmaktadır.

TEAİŞ Memur Maaşlarını Sıralaması Şu Şekildedir

Temmuz ayı itibari ile belirlenen Teiaş maaşları şu şekilde açıklanmıştır.

Mühendis (Vardialı) 5,847 TL,

Mühendis 5,680 TL

Biyolog 4,963 TL,

Memur 4,503 TL

Yukarıda belirtilen teiaş memur maaşlarına, %8’lik başarı ücreti de eklenmiş olup ödemeler o şekilde yapılmaktadır. TEİAŞ personelinin görev ve yer değişikliği işlemlerinin hükümleri çerçevesinde yetki ve uzmanlıklar değişmektedir. Buna bağlı olarak her çalışanın aldığı ücret de unvan ve kıdeme göre değişmektedir. Ayrıca kurum lojman imkanı sunarak çalışanlarına birçok alternatif imkanlarda sunmaktadır.


Related Posts
Yorum Yap

Yorum Yap